Kurzy

Dokud se člověk má chuť se vzdělávat, růst a něco nového se učit, jeho kvalita života je velmi vysoká. Takový člověk má většinou pozitivní vliv na své zdraví a obvykle motivuje i své okolí.

Dříve platilo, že hodnotu člověk získává až časem, až vystuduje nebo tím jaké má postavení v práci. Obecně však platí, že člověk má hodnotu už tehdy, když se narodí a hodnotu člověk nemůže ztratit nebo získat (ani chybou, ani úspěchem). Pokud něco dnes neumím, nebo v něčem dělám chybu, ale chci tomu přijít na kloub, nebo se chci něčemu novému naučit, je to hnací motor, tedy život sám.

Kurzy, které nabízíme nebo zprostředkováváme vychází z principů intuitivní pedagogiky a učí nás jak být sám sebou a zároveň s těmi druhými. Učí nás rozumět sami sobě, poznat kdy se přizpůsobujeme a kdy jsme autonomní, pochopit svoje zajeté programy, umět se rozhodovat a řešit konflikty. Většinou k tomu potřebujeme dvě věci: sebe a společenství. Obě tu jsou, aniž bychom se k tomu nějak přičinily a vždy tu budou, dokud žijeme.

Tříletý kurz Rozvoj osobnosti skrze vnitřní a vnější komunikaci

Lektoři Dieter Schwartz a Sternia Böttcher vás provedou 12 kroky, díky kterým máte možnost rozvinout své komunikační dovednosti do té míry, že budete sami schopni nacházet řešení ve složitých situacích a zásadním způsobem zvýšíte kvalitu svého života. Tento kurz je určen všem, kteří chtějí žít tak, jací opravdu jsou, a být ve spojení se sebou samými. 

Kurz se skládá z 12 čtyřdenních tématických modulů během tří let. Základ každého setkání tvoří konkrétní cvičení v malých skupinkách a společné i individuální diskuze, v nichž má každý účastník možnost dostat odpovědi na osobní otázky.

Rozvoj intuice prostřednictvím her, uměleckých činností a komunikace. Intuitivní pedagogika jako vzdělávací seminář je vhodná pro učitele i rodiče, kteří vnímají, že učit se přizpůsobováním už nejde. Že nová generace dětí je kreativní, operativní, zvědavá a chce spolupracovat. Potřebuje okolo sebe dospělé, kteří jsou autentičtí, dokáží žít tady a teď, znají smysl života a hodnotu člověka. 

Spolek Intuitivní pedagogika, z.s. organizuje semináře v Čechách již mnoho let. V případě zájmu o úvodní setkání můžeme zavítat i k vám do školy, klubu, firmy.

Individuální konzultace v oblasti komunikace, vztahů, vedení týmu, organizace akcí nebo vzdělávání a výchovy dětí. Nabízíme možnost domluvit se na osobním rozhovoru (osobně i na dálku).

Přehled nabízených kurzů